4 nieoczywiste ćwiczenia przed nartami, dzięki którym będziesz miał lepszą kontrolę... nad nartami

Zapraszam Cię do wykonania 4 ćwiczeń przed nartami, które poprawią Twoją kontrolę nad nartą zewnętrzną podczas skrętu i pomogą lepiej panować... nad nartami. To ćwiczenia, które warto wykonywać przed i w trakcie sezonu narciarskiego. 

ćwiczenia przed nartami

Wykonuj przed i w trakcie sezonu narciarskiego

  • Ćwiczenie pierwsze: praca biodrem do przodu;
  • Ćwiczenie drugie: ósemka biodrami;
  • Ćwiczenie trzecie: biodra w bok i zewnętrzne biodro do przodu;
  • Ćwiczenie czwarte (dla chętnych): stojąc na jednej nodze, dynamiczenie przesuń ją w przód, skup się na pracy biodra i kolana po łuku.

Bądź cierpliwy, to ćwiczenia, których efekty zobaczysz po czasie. 

 

Ile ćwiczyć

Poświęć 5 minut na poniższy trening, 3 razy w tygodniu. Jest on na tyle prosty, że możesz go wykonać nawet podczas przerwy w pracy przed komputerem.

Zobacz film z ćwiczeniami:

 

Dlaczego ten ruch bioder jest tak ważny

Zobacz film z narciarzem. Na filmie zobaczysz jak przesuwa biodra do wewnątrz skrętu, a zewnętrznym biodrem pracuje do przodu, po łuku, w kierunku poruszającej się narty.  

 

Co jeszcze możesz zrobić przed sezonem narciarskim

Pamiętaj, że narciarstwo to aktywność całego ciała. Warto więc odpowiednio o nie zadbać. Zminimalizuj ryzyko urazów i kontuzji, odpowiednio przygotowując się do sezonu narciarskiego. Poniżej znajdziesz kilka gotowych propozycji. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, pozostaję do dyspozycji. Napisz, a na pewno Ci odpowiem.

Jeśli jesteś z okolic Katowic, to zapraszam Cię na trening w terenie. Natomiast jeśli pochodzisz z innej części Polski, to zachęcam Cię do wspólnego treningu za pomocą platformy YouTube. Zamieściłem tam kilka treningów, które możesz wykorzystać. Znajdziesz tam również rozgrzewkę i przykładowe rozciąganie. 

W kontekście przygotowania do sezonu nariarskiego polecam również inne filmy i treningi, na pewno znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie: 

 

 

Specjalizujemy się w nauce dorosłych.

Kup lub pobierz e-book (9,99) – Jak ucza się dorośli >>> 

Zapisz się na jeden z naszych kursów >>>

Oficjalni partnerzy

Head Oficjalny Partner Ziener Oficjalny Partner

Szymon Słoma - kontakt.