Tyle osób obserwuje nas na FB - dołącz i Ty!

Już umiesz helitacka! BRAWO! Czas na helitack z piruetem. Pamiętasz przejście z zawietrznej z piruetem? Tak, to dobrze bo helitacka wykonuje się bardzo podobnie!

helitack piruet

Jak go wykonać?

Płynąc w półwietrze ostrzysz do linii wiatru (1,2) - możesz przestawić przednią stopę przed maszt, lub zostawić ją za masztem…

Gdy deska ustawi się dziobem do wiatru, pochyl wyluzowany pędnik (w linii wiatru) na dziób (3). Przy tym ruchu wyprostuj przednią rękę, natomiast tylną przyciągnij do siebie, tak aby znaleźć się po zawietrznej stronie żagla, tylną ręką reguluj siłę z jaką pracuje żagiel.

Rękę masztową przesuń jak najbliżej masztu i ustawiaj go do pionu. Pędnik prowadź cały czas ręką przednią (masztową) (4,5). Utrzymuj wyprostowaną, stabilną sylwetkę. W czasie obrotu żagla dostaw tylną nogę do przedniej (pięta-palce) (6). Natomiast Ty obracasz się tyłem do żagla chwytając bom po nowej stronie wolną ręką (7,8).

Przydatne wskazówki:

  • Jeżeli przy tym ruchu żagiel wpadnie Ci do wody, lub nie możesz sięgnąć go za sobą to pamiętaj o przyciągnięciu masztu do pionu w czasie obrotu.
  • Obrót ciała rozpocznij w końcowej fazie obrotu żagla. Gdy złapiesz wolną ręką za bom po nowej stronie dokończ obrót tułowia.
  • Pracę stóp ogranicz się do dwóch kroków dostawiam tylną nogę do przedniej i przednią do tyłu.

 

Wszystkich manewrów i sposobów na skuteczne prowadzenie zajęć windsurfingowych możesz się nauczyć na Kursie Instruktora Windsurfingu PSW - sprawdź i zapisz się teraz! 

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca to:
- dołącz do newslettera (na dole tej strony)
- subskrybuj nasz kanał na youtube
- polub naszego Fan Page'a

 

Zobacz film - jak to zrobić! 

 

 

WPISZ SWÓJ E-MAIL, POINFORMUJĘ CIĘ TYLKO O WAŻNYCH WYDARZENIACH Z ŻYCIA STRONY