Tyle osób obserwuje nas na FB - dołącz i Ty!

Helitack to jeden z najpopularniejszych tricków w słabo wiatrowym freestyle, u zaawansowanych wykonywany częściej niż tradycyjny zwrot na wiatr. Nazwa pochodzi od słów helikopter i tack (ang. zwrot na wiatr). Obrót żagla- helikopter mogłeś przećwiczyć już wcześniej wykonując przejście z zawietrznej z obrotem lub cowboy’a. Zatem uczymy się zwrotu na wiatr z helikopterem.

helitack windsurfing

 

Płynąc w półwietrze ostrzysz do linii wiatru - możesz przestawić przednią stopę przed maszt, lub zostawić ją za masztem, jak Ci wygodnie, spotkałem się z takim i takim sposobem nauczania (1).

Gdy deska ustawi się dziobem do wiatru, pochyl wyluzowany pędnik (w linii wiatru) na dziób (2,3). Przy tym ruchu wyprostuj przednią rękę, natomiast tylną przyciągnij do siebie. Tak aby znaleźć się po zawietrznej stronie żagla, tylną ręką reguluj siłę z jaką pracuje żagiel (4).

W końcowej fazie obrotu przysuń rękę masztową do masztu i postaw go do pionu, drugą rękę przełóż na krzyż na nową stronę bomu (5,6). W tym samym czasie obróć stopy, zachowując zasadę, ze dostawiasz piętę nogi przedniej do palców nogi tylnej.

Jeżeli wykonasz ten ruch prawidłowo to żagiel sam wpadnie Ci w ręce po obrocie (7,8).

Przdatne wskazówki: 

Podczas obrotu deski naciskaj na palce stóp, zatapiając burtę nawietrzną dzięki temu deska będzie płynnie się obracać.

 

Wszystkich manewrów i sposobów na skuteczne prowadzenie zajęć windsurfingowych możesz się nauczyć na Kursie Instruktora Windsurfingu PSW - sprawdź i zapisz się teraz! 

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca to:
- dołącz do newslettera (na dole tej strony)
- subskrybuj nasz kanał na youtube
- polub naszego Fan Page'a

 

Zobacz film - jak to zrobić! 

 

 

Jeżeli nie znalazłeś dogodnego dla siebie terminu, zostaw swój email!

UWAGA STOP! Zostaw e-mail!
Oświadczam, że akceptuję Regulamin i zapoznałem się z Polityka Prywatności